Az ICWiP nemzetközi nyári egyetemet fejleszt - újból

2011. június 23. csütörtök 16:32

Az ICWiP nemzetközi nyári egyetemet fejleszt - újból

Idén júliusban is megrendezik az ICWiP - Pécsi Nemzetközi Kultúrhetet, amely története során Közép-Európa és az Alpok-Adria térség egyik legismertebb és legnépszerűbb tematikus ifjúsági rendezvényévé vált. A rendezvény visszatér gyökereihez: 2011-ben az ICWiP újból nemzetközi tanulmányok nyári egyeteme lesz, amelyen rohamosan változó, hálózatosodó világunk fontos, aktuális kérdéseit tárgyalják meg a résztvevők, nemzetközileg ismert szakemberek és előadók segítségével.

A 2011. évi ICWiP címe „Whose World?' - Transnationalism and Glocalisation in the 21st century", tartalmát tekintve pedig olyan nyári egyetemi rendezvény, amely egy ifjúsági szakmai konferenciát és tematikus kulturális rendezvényeket - többek közt vitafórumokat, előadásokat, workshopokat, kiállításokat, kirándulásokat - foglal magába.

A Kultúrhét szervezőinek első számú célja 2011-ben, hogy a nyári egyetemi programelemeket fejlessze, konferenciáira és workshopjaira ezért nemzetközi hírű, elismert tudósokat és kutatókat tudott előadóként meghívni. A főszervező SIEN Alapítvány társszervezőjével, a PTE Bölcsészettudományi Karával, és kiemelt partnerével, a PTE Állam- és Jogtudományi Karával idén arra törekszik, hogy a rendezvény hosszú távú fenntarthatósága érdekében, a régió legversenyképesebb és egyik legszínvonalasabb nyári egyetemi rendezvényévé tegye a nagy hagyományokkal bíró kultúrhetet.

A rendezvényen előadást tart többek közt Mitsugi Endo, a Tokiói Egyetem professzora, Stein Kuhnle, a berlini Hertie School of Governance és a Bergeni Egyetem professzora, Christa Schweng, az Osztrák Gazdasági Kamara Szociálpolitikai és Egészségügyi Hivatalának alelnöke.
 
A programban neves magyar szakemberek előadásai is szerepelnek, prezentál többek közt Bod Péter Ákos korábbi MNB-elnök, a Budapesti Corvinus Egyetem professzora, Kiss J. László professzor, a Magyar Külügyi Intézet tudományos igazgatója, Ternák Gábor egyetemi tanár a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karáról, továbbá Komlósi László Imre professzor, a Pécsi Tudományegyetem rektorhelyettese. (Az előadások angol nyelvűek és az érdeklődők számára nyitottak.)

Az ICWiP célja a magyar és nemzetközi fiatalok közti kulturális párbeszéd megteremtése, az ifjúsági kezdeményezések felkarolása és együttműködések kialakításának támogatása. Konkrét cél a régióban működő felsőoktatási intézmények és civil szervezetek közti közös munka erősítése, nemzetközi partneri kapcsolataik fejlesztése, színvonalas kulturális és tudományos párbeszéd kialakítása.

A tematikus rendezvény 2008-ban bekerült az EU „A kultúrák közötti párbeszéd európai éve 2008" hivatalos naptárába, a „Pécs2010 - Európa Kulturális Fővárosa" - program felvezető évének és fő programévének kiemelt programjai közé, és 2007-ben elnyerte a Baranya Megyei Príma-díjat. 2010-ben az Európai Ifjúsági Károly-díj mezőnyében a magyarországi forduló nyertese lett a kultúrhét. Az ICWiP fiatal szervezői nyerték továbbá 2010-ben a Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség Innovációs díját is, ifjúsági kategóriában.

További információk: www.icwip.hu

Forrás: ICWiP sajtó - Fotó: icwip.hu