Orbán Viktor: sikerült elkerülni a harmadik világháborút a NATO-csúcson

2023. július 14. péntek 09:45

Orbán Viktor: sikerült elkerülni a harmadik világháborút a NATO-csúcson

Orbán Viktor miniszterelnök interjút adott a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, ahol elmondta, hogy a NATO-csúcson sikerült elkerülni a harmadik világháborút, mivel az Észak-atlanti Szövetség nem vette fel sorába Ukrajnát. A miniszterelnök elmondta, minden eszközzel fel fognak lépni Brüsszel bevándorláspárti terveivel szemben.

 

 

 

A kihelyezett kormányülés a háború és a migráció melletti legfontosabb ügye a hadsereg és a családtámogatási rendszer 20-25 éves távlatban való meghatározása, de a napi ügyek nyilván jobban érdekli az embereket - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A kormányfő szerint a kormányülés legfontosabb megállapítása, hogy a háború el fog húzódni, mert az európai vezetők túlnyomó része nem akar békét.

Ebből az következik, hogy az infláció letörésében nem számíthatunk arra, hogy a háború végével maguktól helyreállnak a dolgok, ezért saját magunknak kell olyan intézkedéseket tenni, amik meghozzák majd év végére az egyszámjegyű inflációt.

Orbán Viktor szerint ilyen lépés például az árfigyelő rendszer vagy a kötelező élelmiszer-akciók bevezetése.


A miniszterelnök elmondta, a kormányülésen tárgyaltak arról is, hogy távol kell tartani a háborút és az illegális migrációt Magyarországtól.

A másik fontos aktuális kérdés a migráció, hiszen Brüsszel úgy döntött, hogy bevezeti a migránskvótát, aminek közvetlen következménye, hogy Magyarországnak migránsgettókat kellene létrehozni.

„Áttekintettük, hogy milyen jogi és politikai eszközök állnak rendelkezésünkre ahhoz, hogy megakadályozzuk Brüsszelt a terve végrehajtásában"

- fogalmazott a miniszterelnök.

A harmadik fontos dolog az EU akaratának megakadályozása a rezsicsökkentés eltörlésére, de a kormányfő szerint a magyar érdekeket érvényesíteni kell, ezért a kormány tárgyalt arról, hogy „hogyan nem fogják eltörölni a rezsicsökkentést".

A kormányfő kijelentette azt is: a rezsicsökkentés mellett mindenképpen ki kell tartani.

Orbán Viktor elmondta, megérti, hogy az ukránok kilátástalan helyzetben érzik magukat, és ezért csak a saját szemszögükből látják a konfliktust.

„Nekünk azonban észnél kell lenni. Ha azt csinálnánk, amit az ukrán elnök kér, akkor már benne lennénk a harmadik világháborúban"

- fogalmazott. A NATO-tagországok többsége nem akart belekeveredni egy harmadik világháborúba, ezért nem vették fel Ukrajnát. Ezzel most sikerült elkerülni a harmadik világháborút.

A kormányfő kiemelte: abban az esetben, ha Ukrajnát felvennék a NATO-ba, az azonnali világháborút jelentene.

Az ukránok kommunikációs és érintkezési stílusa szokatlan. Agresszívek, követelőznek, morális zsarolást folytatnak - fejtette ki a miniszterelnök. Az a fontos, hogy az ukránok álláspontját ne fogadja el a nemzetközi közösség. Már a fegyverszállításokkal is belesodródhatunk a háborúba.

A békéhez egyetlen méterrel sem kerültünk közelebb, sőt eszkaláció van az egyre modernebb, egyre nagyobb hatótávú fegyverek szállításával - hangsúlyozta.

Mindeközben ezrek halnak meg egy háborúban, amely a szomszédban dúl. Ezért a magyar kormány álláspontja, hogy azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség - húzta alá.

Ha az amerikaiak akarnák, akkor holnap reggel béke lenne, hiszen Ukrajna önmagától már nem volna képes folytatni a háborút - jelentette ki Orbán Viktor. Hozzátette: senki nem tudja, hogy ez miért nem történik meg, erre választ a NATO-csúcson sem kaptunk.

Orbán Viktor kitért arra is, jó pályán van az inflációs szint, nem a konkrét mérték a lényeges, hanem a csökkenő tendencia, és már december előtt egy-másfél hónappal elérhetjük az egyszámjegyű inflációs szintet.

A rezsicsökkentést a kormányfő szerint nem lehet kizárólag energetikai kérdésként értelmezni, azt érdemes úgy felfogni, hogy minden család kap havonta 181 ezer forintot, ezt, pedig mindenképp fenn kell tartani - hangsúlyozta.

A migrációs krízissel kapcsolatban a miniszterelnök kifejtette, az elmúlt egy évben az EU határainál 330 ezer illegális migránst tartóztattak fel, ebből 260 ezret a magyar határnál. A migráció ügyében Magyarországnak kizárólag a saját tapasztalatira szabad támaszkodnia - emelte ki, hozzátéve, hogy a kormány nem hallgathat a brüsszeli „szirénhangokra".

Egyetlen megoldása van a migránsválságnak, ez pedig az, hogy nem engedjük őket be az EU területére,

csak azok jöhetnek, akiknek lefolytatták az eljárását és pozitív elbírálásban részesült - közölte Orbán Viktor. Hangsúlyozta: Magyarország saját modellt épített fel, ezt akarják most lerombolni. A nyugati országoknak szerinte más elképzeléseik vannak, ezért nem a megoldást szorgalmazzák.

Orbán Viktor azt is elmondta, hogy Brüsszel szerint az a helyes, hogy ha valaki Európába akar jönni, az szabadon mozoghasson az unióban, amíg el nem bírálják a menekültkérelmét.

A magyar emberek 3 perc alatt „kipenderítenék" azt a kormányt, aki így gondolkodik a migrációs kérdésről - jegyezte meg a kormányfő.

Majd hozzátette, hogy nagy erőfeszítéseibe került a magyar kormánynak, hogy a migráció kérdését kezelje. Végre megoldottuk a problémánkat, és most ezt Brüsszel vissza akarja hozni.

A kormányfő azt is elmondta, hogy ahhoz, hogy ezt megakadályozzuk, belül szilárdnak kell maradnunk. A helyzet, hogy nemcsak Brüsszellel állunk vitában, hanem a magyar baloldallal is.

A magyar politikán belül van egy olyan csoport - a baloldal - akiket Brüsszel bármikor utasíthat arra, hogy támogassák a brüsszeli döntéseket.

Azt mondják szó szerint, amit a gazdáik mondanak - tette hozzá.

A másik, amit tehetünk, hogy vannak jogi lehetőségek is, hogy bedugjuk a botot a küllők közé. Ebben segítségünkre lehet az is, hogy - a kormányfő szerint - nőni fog azon országok száma, akik ellenezni fogják a kötelező elosztási kvótát.

Orbán Viktor a Karácsony Gergely adománygyűjtő botrányával kapcsolatban elmondta, hogy ha a magyar főváros főpolgármesterét meg lehet vásárolni külföldi pénzzel, akkor az azt jelenti, hogy nem a magyarok érdekét képviseli.

Ez pedig a mostani jogszabályok alapján is bűncselekmény. De azért a jogalkotónak is lesz feladata, hogy világossá tegye, a külföldiek magyar politikai befolyást nem vásárolhatnak.

MTI