Svájcot az Üdvhadsereg zenekara képviseli az Eurovíziós Dalfesztiválon
2012. december 17. hétfő 12:46

Némi meglepetésre az Üdvhadsereg hattagú zenekara nyerte az Eurovíziós Dalfesztivál svájci válogatóját. A svájci tévénézők összesen kilenc versengő közül választották ki az Üdvhadsereg zenekarát.
A formáció részvétele a versenyben eleinte inkább csak érdekesség volt, arra senki nem számított, hogy az együttes nyerhet. A két nőből és négy férfiből álló zenekar azonban a döntőben profi módon előadott popballadájával, a You and Me című szerzeménnyel elnyerte a közönség szavazatait.
A svájci Üdvhadsereg már a kezdetektől nagyon elszántan vett részt a küzdelemben, a dalon egy profi céggel dolgoztak együtt, a zenekar tagjait pedig egy belső válogatón választották ki. A formáció legfiatalabb tagja 20, legidősebb tagja pedig 94 éves.
A jövő évi Eurovíziós Dalfesztivált a svédországi Malmőben rendezik, miután idén a svéd induló, Loreen nyerte meg a versenyt. Az elődöntőket május 14-én és 16-án tartják, a döntőt pedig május 18-án rendezik meg.
MTI - Fotó: AP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Híd- és útépítés Mohácson: megnéztük,...
- Telefonnal leselkedett kolléganőire a...
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Szerdán ismét felhők érkeznek,...
- A mohácsi sebész, dr. Takács József...
- Húsvét után is nagyon várják a...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Kora nyárias napunk lesz húsvétvasárnap
- Villámlásra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Olimpiai Bajnokok Emlékfala: Konkoly...