Mohácsi sikerek a floorball diákolimpián, a város két csapata is a döntőbe került

2016. december 12. hétfő 11:35

Mohácsi sikerek a floorball diákolimpián, a város két csapata is a döntőbe került

Mohácson rendezték a napokban a kispályás floorball diákolimpia fiú-lány országos elődöntőjét, ahonnan két mohácsi csapat is az első helyen jutott tovább. Az országos döntőt januárban Veszprémben rendezik.   

Két hete a megyei döntőt is a Duna-parti városban rendezték, ezúttal pedig Csongrád, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Bács-Kiskun és Baranya megye legjobbjai mérték össze erejüket. Egyszerre három pályán, ami kivételes az országban, 36 csapat, 216 játékosa harcolt. A továbbjutás tízperces játékidőket követően, összesen 86 mérkőzés alapján alakult ki.

A rendezvényt ezúttal is a Mohácsi Katolikus Nevelési Központ szervezte. Kalász Miklós intézményvezető az ünnepélyes megnyitón a sportágat kifejezetten kedvelő pécsi megyéspüspök, Udvardy György köszöntő levelét is felolvasta.

A mohácsi csapatok igencsak kitettek magukért. Kalász Miklós vezetésével az első korcsoportos fiúk és harmadik korcsoportos lányok is magabiztosan jutottak a veszprémi döntőbe. A harmadik mohácsi csapat, a második korcsoportos fiúk három győzelemmel és egy vereséggel végül - körbeverés miatt - az ötödik helyen végeztek.

Kalász Miklós hozzátette, a január 21-22-ei nyolcas döntőben a fiúk a dobogóra hajtanak, míg a lányoknál bármilyen eredmény lehet, nagyon bíznak a jó szereplésben.

Na de mi is az a floorball?

Magyarország a középmezőnyben

Nemzetközi szinten svéd-finn egyeduralom van, őket követi Csehország és Svájc, majd a többi nemzet, akik között a pillanatnyi forma dönt. Hazánk férfi és női válogatottja is a legjobb tizenhat nemzet közé sorolható.

A jégkoronghoz nagyon hasonlító sportágat jég nélküli pályán játsszák, éppen azok voltak elterjesztésének leglelkesebb hívei, akik nem tudtak korcsolyázni, de imádták a hokit.

- Három kategória van, az első, amit most is rendeztünk, a kispályás, ahol 2X10 méteres pályán, tíz percig tart egy mérkőzés. A második az úgynevezett uni-hockey, ahol 24X12 méteren, 2X12 perces egy mérkőzés. A harmadik a nagypályás verzió, ahol 40X20 méteres területen, 3X20 perces játékidőt játszanak a csapatok, utánpótlásban ez 3X15 percet jelent, álló órával, ami igencsak megterhelő a játékosoknak - mondta Kalász Miklós.

Ez a sportág sem arról híres, hogy túlságosan olcsó lenne. Egy meccslabda ára 5-600, míg egy ütő 4-5000 vagy akár negyvenezer forint is lehet. Egy pálya körülbelül 800 ezer forintba kerül, összeépítése hozzáértők számára alig 10-15 perc alatt megoldható.

- Testnevelés órákon alkalomszerűen űzik a gyerekek Mohácson ezt a sportot, ezen felül heti háromszor egyórás edzést tartunk a Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola tornatermében. A lányok öt, a fiúk 2-3 éve űzik ezt a sportot. Lányaink az országos bajnokság U13-as korosztályában is részt vesznek. Ez már a nagypályás floorball, összesen hét csapat van, ami tizenkét mérkőzést jelent az évben, oda-visszavágós rendszerben - foglalta össze a sportág mohácsi helyzetét Kalász Miklós.

Erdélyi Bianka