Juhász Dorkáék győztek, egyenlítettek a döntőben
2024. október 19. szombat 08:56

Juhász Dorka csapata, a Minnesota Lynx hazai pályán 82-80-ra legyőzte a New York Libertyt az észak-amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) döntőjének negyedik mérkőzésen, ezzel 2-2-re egyenlített a párharcban, amelynek utolsó felvonására magyar idő szerint hétfőn hajnalban kerül sor New Yorkban.
A magyar válogatott játékos a liga honlapja szerint kilenc és fél percet játszott, és két pontot szerzett. Az alapszakasz második helyén záró minneapolisi együttesben a Győr kanadai légiósa, Bridget Carleton dobta az összecsapás utolsó két pontját büntetőből két másodperccel a vége előtt, és végül 12 ponttal zárt.
A négyszeres bajnok Lynx 2017 óta először döntőzik a WNBA-ben, míg az alapszakaszgyőztes Liberty mind az öt eddigi fináléját elvesztette.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szerdán ismét felhők érkeznek, este...
- Továbbra is zárva az M6-os Pécs felé...
- Pécsett, a PTE-n tart előadást...
- Már a T. Ház előtt van a...
- Itt a naptár: fesztiválok,...
- Soltész Miklós: számos egyházi...
- Mohácsi, kiváló pedagógusok munkáját...
- Megmentették a rendőrök egy pécsi...
- Idős embert fosztottak ki Pécsett,...
- Öt évvel ezelőtt kezdték meg a...