Világháborús gránátot találtak Pécs közelében a Mecsekben
2022. március 18. péntek 15:14

Egy kemping közelében találtak világháborús robbanótestet a Mecsekben - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede pénteken a Facebook-oldalán.
Azt írták: a Mecsekben található Mandulás kempinghez közel eső erdős területen bukkantak rá egy szovjet gyártmányú, 50 milliméteres aknavetőgránátra.
A helyszínre érkezett tűzszerész járőrparancsnok megállapította, hogy a robbanóeszköz szállítható állapotú, így azt későbbi megsemmisítésre a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére vitték.
A honvédségi tűzszerészek felhívták a figyelmet arra, hogy ezek a robbanótestek "sok évtizednyi rejtőzködés után sem veszíthetnek romboló erejükből", tehát rendkívül veszélyesek.
Kiemelték, hogy ha valaki bármilyen robbanóeszköznek vélt tárgyat talál, azt nem szabad azt megmozdítani, fizikai behatásnak kitenni, hanem azonnal értesíteni kell a rendőrséget.
Ők szükség esetén megteszik a bejelentést alakulatuk tűzszerész ügyeletére, hogy a katonák el tudják végezni az érintett terület szakszerű mentesítését.
MTI - Fotó: Facebook
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Arcot kap több, a mohácsi...
- Munkaszüneti nap van ma országszerte...
- Késve érkezik, késve indul egy-egy...
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Új helyen működik a Mohácsi Kórház...
- Híd- és útépítés Mohácson: megnéztük,...
- Nosztalgiagőzössel is bejárhatjuk a...
- Felborult egy kishajó a Dunán, egy...
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...