Térfigyelő kamerák buktathatják le Mohácson a szeméthegyek összehordóit
2023. május 05. péntek 14:46

Az illegális hulladéklerakók felszámolásához nyert a mohácsi önkormányzat vissza nem térítendő, csaknem négymillió forintos támogatást, amelyből újabb térfigyelő kamerákat szereltek fel azokra a helyekre, ahol rendre megjelentek a szemétkupacok.
A pályázaton nyert összegből hét nagy felbontású, 360 fokos látómezővel rendelkező kamera beszerzését, azok energiaellátásának, illetve az elhelyezésükre szolgáló tartószerkezet kiépítését valósították meg.
Tekintettel arra, hogy az illegális hulladéklerakók jellemzően a város határában, gépkocsival jól megközelíthető, ám kevésbé ellenőrizhető helyeken találhatóak, SD-kártyás IP-kamerával ellátott, napelemes megfigyelő állomásokat építettek, amelyekkel a meglévő térfigyelő-rendszer egészült ki.
A beruházás eredményeképp az 56-os országút elkerülő szakaszának a nagynyárádi földes útnál található részén, az Íjász utca és a Táltos utca kereszteződésénél, a Szőlőhegyen található rendezvénytér parkolójánál, a Dankó közben, a Baross utcában, Kismohácsnál a töltés mellett és az Ipari parkban, az új feltáró út mellett óvják a közterületek rendjét a gépszemek.
Képünk illusztráció.
M. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hűsítő zivatarok érkezhetnek kedden...
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...
- Húsvét után is nagyon várják a...
- Gyászba borul a világ: meghalt Ferenc...
- Felborult egy kishajó a Dunán, egy...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Ferenc pápa megjelent a Szent Péter...
- Ferenc pápa: vannak, akik még ma is...
- Ha tehene van, hétfőtől már ismét...
- Május közepéig lehet nevezni a...