Pécsi kiállítással ünnepel a 45 éves Focus csoport
2022. szeptember 11. vasárnap 14:27

Fotókiállítással ünnepli fennállásának 45. évfordulóját a pécsi Focus csoport; a tárlat szeptember 14-től látogatható a Pécsi Galériában - tájékoztatták a kiállító művészek az MTI-t.
A Borbély Tamás, Harnóczy Örs, Marsalkó Péter fotóművészek és Kálmándy Pap Ferenc fotóművész, az MTI korábbi fotóriportere alkotta csoport közölte: új kiállításukon az utóbbi két évben készült műveiket állítják ki a Pécsi Galériában, Negyvenöt év Focusban címmel.
A csoport az elmúlt évtizedek alatt létrehozott egy következetes, koherens életművet, amely szervesen illeszkedik a magyar kortárs fotóművészet történetébe - írták, hozzátéve, hogy a Focus képeit a felszíntől a mélyebb rétegek felé hatoló, szinte filozofikus látásmód jellemzi.
Tájékoztatásuk szerint 45 éves működésük alatt számtalan kiállítást tartottak és több könyvet is megjelentettek, 2015-ben elnyerték a fotóskönyvek rangos elismerését, a Gera Mihály-díjat.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Híd- és útépítés Mohácson: megnéztük,...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Telefonnal leselkedett kolléganőire a...
- Elhunyt a pécsi edzőfejedelem, Garami...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Ismét érmek sokaságával térhettek...
- Szerdán ismét felhők érkeznek,...
- Megjöttek a friss adatok, ennyit...
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...