Mutatjuk, hogy alakult a járványhelyzet az elmúlt egy héten Baranyában
2022. június 15. szerda 08:57

Az elmúlt héten országszerte 1636, Baranyában 58 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 923 122-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Meghalt 23, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 594-re emelkedett.
A gyógyultak száma 1 862 334, az aktív fertőzöttek száma 14 194-re csökkent. Jelenleg 232 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük heten vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 237-en vannak.
Hangsúlyozták: a kormány továbbra is biztosítja az oltás lehetőségét.
A honlap arra is felhívta a figyelmet, hogy a járvány visszahúzódása és a magas átoltottság miatt júliustól már csak péntekenként lesz oltás a kórházi oltópontokon, emellett az oltás továbbra is kérhető a háziorvostól, házi gyermekorvostól.
Jelenleg a kórházi oltópontokra keddenként és péntekenként lehet menni időpontfoglalással vagy péntekenként reggel 7 és este 19 óra között akár időpontfoglalás nélkül is - jelezték.
Kiemelték, hogy a vírus a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik.
A megerősítő oltás felvétele mindenkinek ajánlott, aki négy hónapnál régebben kapta meg az előző oltását - tették hozzá.
A kedvező járványhelyzetre tekintettel májustól heti adatközlés lépett életbe, legközelebb jövő héten közölnek járványadatokat.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szentmisét mutat be a megyéspüspök...
- Apa és fia árulta a drogot Pécsett...
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Csaknem kétszázzal repesztő autóst...
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Dráma születhet a mohácsi csatáról -...
- Nosztalgiagőzössel is bejárhatjuk a...
- Dráma születhet a mohácsi csatáról
- Kiadták a figyelmeztetést: nem ússzuk...
- Baranyában több helyütt is...