Munkalehetőség: új terméket gyártó gépsorral gyarapodott a Le Bélier Mohács Kft.

2015. október 16. péntek 08:50

Munkalehetőség: új terméket gyártó gépsorral gyarapodott a Le Bélier Mohács Kft.

Mohács Ipari Parkjában 2013. januárjában hét dolgozóval a gyártócsarnok gépeinek beállításával indult francia tulajdonú alumínium öntöde egy tulajdonosváltást követően mára 130 embert foglalkoztat és folyamatosan bővíti a termékskáláját. A hónap elején érkezett újabb gépsor beüzemelése jelenleg zajlik és további munkavállalókat is várnak.

Az autóipari biztonsági termékek, mint a különböző fékek és kormányok alumínium alkatrészei mellett megkezdték a járművekhez motortartó bak gyártását is. Egy évvel ezelőtt Didier Monchanin, a Le Bélier Magyarországi Formaöntöde Zrt. gyárigazgatója arról informálta hírportálunkat, hogy az akkori kilencvenöt fős kollektívával az öntöde kapacitása harminc százalékban volt kihasznált, s ahhoz, hogy a rendeléseiket teljesíteni tudják, százhúsz dolgozóra van szükségük.

Az egy év alatt 35 fős dolgozói létszámnövelés után most további közel húsz személy felvétele ütemezett. Öntő, géplakatos-karbantartó, szerszámkarbantartó és gyártásközi ellenőr munkakörök szerepelnek az álláskínálatukban. A munkavállalók részére nem kötik ki az előképzettséget, egyedüli elvárás a precíz, megbízható munkavégzés, viszont például karbantartónak nagyobb eséllyel pályázik az, aki lakatos szakmunkás.

Az egyes munkafolyamatok elsajátításához kialakított a belső képzési rendszer a társaságnál, amihez helyben adott az oktatóterem. A betanított munkán kívül lehetőséget biztosítanak olyan szakképzésekre is mint a targoncavezető vagy darukezelő azok részére, akik hosszabb távon tekintik munkahelyüknek az öntödét.

A társaság ajkai, szolnoki, a szerbiai nagykikindai és a mohácsi üzemében készülő alkatrészekre igen nagy a kereslet, jelenleg a világ autógyáraiban beépített fékalkatrészek több mint 50 százalékát a Le Bélier cég állítja elő. A termelést tehát nem alapozhatják a jövő-menő emberekre és igyekeznek is a stabil dolgozói gárda kialakítására.

A három műszakot vállalók bérének fokozatos harmonizálása mellett béren kívüli juttatása a cégnek a havi 8 ezer forintos étkezési bón, a gyermekenként fizetett 15 ezer forintos iskolakezdési támogatás. Természetesen a vidékről bejáróknak a komp- és buszbérlet 86 százalékát térítik, illetve indokolt esetben gépkocsi üzemanyag hozzájárulást is fizetnek.

Képünkön: az öntöde korszerű üzemcsarnoka.

B. M.