Lopott sportcipőben bukott le egy hamis személyit kérő férfi
2021. augusztus 26. csütörtök 07:10

A rendőrök az utcán fogták el azt a férfit, aki az unokaöccse adataival akart új személyazonosító igazolványt csináltatni egy baranyai kormányablakban.
A rendőrségre arról érkezett bejelentés kedden dél körül, hogy nem sokkal előtte egy férfi valószínűleg hamis adatokkal akart új személyi igazolványt csináltatni magának.
A rendőrök megállapították, hogy az elkövetéssel gyanúsítható férfi bement egy baranyai kormányablakba, majd az ügyintézőnek azt mondta, hogy ellopták a személyazonosító igazolványát, és újat szeretne csináltatni.
Mivel más okmány nem volt nála, bediktálta az adatait, azonban az azok alapján beazonosított személy képe és a kérelmező arcképe között eltérés volt. Ez gyanús lett az ügyintézőnek, ezért értesítette a rendőrséget, a férfi pedig közben sietve elhagyta az irodát.
A rendőrök a fényképe alapján beazonosították a férfit, majd az utcán elfogták, és előállították a rendőrkapitányságra.
A 22 éves nagybaracskai férfi a gyanúsítotti kihallgatásán elmondta, hogy azért akart hamis adatokkal személyit csináltatni, mert külföldre akart utazni, de nem akart a saját okmányaival menni.
Közben a rendőrségre egy olyan bejelentés is érkezett, hogy nem sokkal dél után Sásdon egy társasház párkányáról elloptak egy nagy értékű sportcipőt. A nyomozóknak nem kellett sok, hogy megtalálják, ugyanis a cipő ott volt előttük, a hamis személyit igénylő férfi lábán.
Kiderült, hogy a cipőt a 20 éves barátnőjével együtt lopták el, miután elmentek a kormányablakból.
Ellenük lopás, míg a férfi ellen közokirat-hamisítás miatt is nyomoz a Komlói Rendőrkapitányság.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- A magyar nyelv és irodalom...
- Autós retró majálisra várják a...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Harmincnégy határsértőt tartóztattak...
- Nemhogy tavaszias, már egyenesen...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...
- Ha tűzoltónak menne, ne habozzon, itt...
- Hirtelen fékező autós miatt történt...
- Gráf Trans Bt. - Új-Ház Centrum:...