Hogy is volt? Hargitai Jánost 2010-ben megszorítani sem tudták az országgyűlési választáson

2022. március 20. vasárnap 09:56

Hogy is volt? Hargitai Jánost 2010-ben megszorítani sem tudták az országgyűlési választáson

Hamarosan ismét voksol az ország, a rendszerváltás óta már kilencedszer dönthetnek a polgárok az Országgyűlés összetételéről. A mohácsi, az egykori 5-ös választókerület talán azóta feledésbe merült eredményeit szemlézzük. Így szavaztak a körzet lakói 2010-ben. 

 

A mohácsi választókerületben 2010-ben történt meg először, hogy egy forduló alatt eldőljön az egyéni mandátum sorsa. A Fidesz-KDNP jelöltjére, dr. Hargitai Jánosra 19 718-an szavaztak, ezzel a voksok 63, 98 százalékát nyerte el.

Hargitait ezzel sorrendben negyedik alkalommal választották a mohácsi kerület egyéni

A további nyertesek Baranyában 2010-ben

1. választókerület (Pécs): dr. Hoppál Péter (Fidesz-KDNP) 

2. választókerület (Pécs): dr. Nagy Csaba (Fidesz-KDNP)
3. választókerület (Pécs): Kővári János (Fidesz-KDNP)
4. választókerület (Komló): Polics József (Fidesz-KDNP)
6. választókerület (Siklós): Tiffán Zsolt (Fidesz-KDNP)
7. választókerület (Szigetvár): Pichler Imre (Fidesz-KDNP)

országgyűlési képviselőjévé.

Ezúttal megszorítani sem tudták: vetélytársai közül a szocialista dr. Nyúl István a voksok 16, 19, a Jobbik jelölje 10, 66, az LMP-é 5, 7, az MDF-é 2, 98, a Munkáspárté 0, 5 % százalékát szerezte meg.

Baranyában csak Komlón volt szükség második fordulóra. A korábban szocialista bázisnak számító megye összes többi kerületében első körben eldőlt a választás a Fidesz javára.

Az első fordulóban az ország 176 egyéni választókerületből 119-ben szerzett mandátumot a Fidesz-KDNP, a második forduló után pedig magáénak tudhatták a képviselői helyek több mint kétharmadát. Ilyen arányú győzelemre a rendszerváltás óta nem volt példa. 

M. B.