Elítélték a Pécs határában, kokainnal a hátizsákjában balesetező motorost
2022. május 24. kedd 15:41

Jogerősen 13 év fegyházbüntetést kapott egy férfi, aki 2020 májusában bedrogozva, hátizsákjában mintegy két és fél kilogrammnyi kokaint szállítva szenvedett motorbalesetet Pécs határában - tájékoztatta a Pécsi Ítélőtábla kedden az MTI-t.
A 46 éves baranyai férfit korábban kábítószer-kereskedelem és kábítószer birtoklása miatt 10 év fegyházra ítélték, abból a büntetéséből 2017 nyarán bocsátották feltételes szabadságra, és ennek tartama alatt követte el újabb bűntettét.
A férfi 2020 májusában - miután amfetamint és kokaint is fogyasztott - Siófokról Pécs felé tartva szenvedett önhibájából balesetet a 66-os úton.
A súlyosan megsérült férfit kórházba vitték, ahol a hátizsákjában két tégla formájú, becsomagolt, kábítószergyanús anyagot találtak. A rendőrség által lefoglalt csomagokról később kiderült, hogy azokban több mint két kilogramm magas hatóanyag-tartalmú kokain volt.
A rendőrség a vádlott lakóhelyén a konyhaszekrényből további kábítószergyanús, kannaboid anyagokat tartalmazó növényi származékot foglaltak le.
A rendőrség a balesetről kiadott közleményében azt írta, hogy a gyanúsított egy nemesnádudvari férfi, a nála lévő drog feketepiaci értéke pedig elérhette az ötvenmillió forintot is.
A Pécsi Törvényszék a férfit idén januárban visszaesőként különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószerbirtoklás miatt tíz év fegyházra ítélte, és kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből.
A táblabíróság keddi határozatával súlyosította a törvényszék januári határozatát 13 évre, a vádlott cselekményét ugyanis különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószerbirtoklás helyett kábítószer-kereskedelem kísérletének minősítette.
Az ítélet jogerős.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Szentmisét mutat be a megyéspüspök...
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Csaknem kétszázzal repesztő autóst...
- Dráma születhet a mohácsi csatáról -...
- Apa és fia árulta a drogot Pécsett...
- Dráma születhet a mohácsi csatáról
- Nosztalgiagőzössel is bejárhatjuk a...
- Híd- és útépítés Mohácson: megnéztük,...
- Az eltiltott Kenderesi Tamás nem adja...