Annyira sok a szúnyog, hogy repülőgépet is bevetnek Mohácson
2024. július 19. péntek 13:20

Mohácson ezen a héten nemcsak a földről, hanem repülőgépes beavatkozással is gyérítik a vérszívókat, közölte az önkormányzat.
A dunai árhullám nagy kiterjedésű csípőszúnyoglárva-tenyészőhelyeket hozott létre a védgátak között, ezért az elmúlt hetekben folyamatos volt a biológiai lárvagyérítés, csökkentve a kifejlett szúnyogok mennyiségét.
A legtöbb helyen a víz visszahúzódott, a nagy melegben gyorsan száradtak a területek, de még így is számos pocsolya biztosít életteret a szúnyogoknak.
A magas hőmérséklet miatt a lárvák rendkívül gyorsan fejlődnek, akár egy hét alatt kialakulnak a rovarok, ezért a Duna mentén tömegesen jelentek meg a szúnyogok.
A központi szúnyoggyérítés mellett pénteken az önkormányzat illetékességi területén légi úton is pusztítják a szúnyogat.
A beavatkozásra pénteken, napnyugta előtti órákban kerül sor.
Pótnapok: 2024. július 20-21. (szombat-vasárnap) napjai, ugyanebben az időben.
Felhasználásra kerülő készítmény: Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer
A készítmény a kijuttatott csekély mennyiségben (0,6 liter/hektár) kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.
A lakosság részére javasolt intézkedések:
A szabadban tárolt gyermekjátékokat, élelmiszereket, evőeszközöket, a szabadban szárított ruhákat, a kezelés napján javasolt összegyűjteni vagy letakarni. A kezelés idejére és az azt követő 1 órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a külső levegőt bejuttató mesterséges szellőztető berendezéseket kikapcsolni. A kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni. A kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni nem szabad.
A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák. A szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vízgyülemeket.
Képünk illusztráció.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Vers mindenkinek - Krisztus támad és...
- Kora nyárias napunk lesz húsvétvasárnap
- Egy méterhez közelít a Duna...
- Május közepéig lehet nevezni a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Megsérült gazdáját védelmező...
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...