A jó szakmai együttműködés 1500 álláskeresőnek segített visszatalálni a munkaerőpiacra
2022. március 06. vasárnap 10:05
A most záruló, összesen 1,37 milliárd forintból megvalósuló Pécs Paktum II. európai uniós projekt eredményeiről tartott sajtótájékoztatót a Baranya Megyei Kormányhivatal 2022. március 3-án Pécsett. Az eseményen a szakmai megvalósításért felelős konzorciumi partnerek a foglalkoztatás növelését, a foglalkoztathatóság javítását, valamint a munkanélküliség megelőzését célul kitűző program tapasztalatait, eredményeit ismertették a sajtó képviselőivel.
A Baranya Megyei Kormányhivatal foglalkoztatási szakemberei számos olyan európai uniós támogatással megvalósuló program szakmai hátterét adják, amelyek célja Baranya megye, illetve Pécs munkaerőpiaci helyzetének javítása, a foglalkoztatás növelése, a munkanélküliség megelőzése. E projektek egyike a helyi gazdasági, önkormányzati és civil szerepelők szoros együttműködésével életre hívott TOP-6.8.2-16-PC1-2018-00001 Pécs Paktum II. program.
- A paktumok nagy előnye, hogy a foglalkoztatási célokat a helyi igényekhez lehet igazítani, hiszen ezek a programok a térségre jellemző adottságokat figyelembe véve kifejezetten helyi problémákra reagálnak és az ezeket jól ismerő helyi szereplők bevonásával valósulnak meg - hangsúlyozta dr. Horváth Zoltán (képünkön) kormánymegbízott.
Hozzátette: Ennek köszönhető az is, hogy a Pécs Paktum II. projektben minden tekintetben sikerült messze meghaladni az eredetileg célul kitűzött számokat, és így több mint 1500, munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű álláskereső kaphatott segítséget.
A projekt eredményeit dr. Tigelmann Éva főosztályvezető ismertette.
Mint elmondta, a kormányhivatal foglalkoztatási szakemberei ezúttal is a jól ismert eszközökkel - bértámogatással, képzésekkel, különböző munkaerőpiaci szolgáltatásokkal, mentorálással - járultak hozzá a programban résztvevők sikeres elhelyezkedéséhez.
- Különösen fontos, hogy az egyénre szabott segítségnek köszönhetően jóval felülmúlta a várakozásokat azoknak a száma, akiknek sikerült tartós megoldást találni az álláskereséssel kapcsolatos gondjaira: a résztvevők harmada hat hónappal a támogatás után is munkában állt még - emelte ki.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület szintén nagyban hozzájárult a program eredményes megvalósulásához. A tapasztalatokról Bodrog Csilla beszélt, aki elmondta, az ő feladatuk azoknak a hátrányos helyzetű munkanélkülieknek a megszólítása volt, akik nem jelennek meg a kormányhivatal foglalkoztatási szakrendszerében regisztrált álláskeresőként.
Mint hozzátette, a mentoráltjaik 70 százalékát a Pécs keleti város részében élők jelentették, akiknek nemcsak az álláskeresésben, de a munkahelyük megtartásában is igyekeztek személyre szabott támogatást adni.
(X)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kettészakítottak a vonatok egy, a...
- Vasárnap éjfélig lehet kötelező...
- Pécsi találkozóra hívta meg Magyar...
- Jövő szerdán is elviszik a...
- Jövőre emelkedik a gyermekes családok...
- Már több mint egymillió beteget...
- Mohácson át vezetett Pécsre, az...
- Hoppál Péter vendége lesz Szijjártó...
- Idén is gyűjti a cipősdoboz...
- Ha a különvonattal utaznánk Pécsről a...