Segítünk, mire figyeljen, ha igazi csokimikulást vásárolna

2015. december 05. szombat 11:49

Segítünk, mire figyeljen, ha igazi csokimikulást vásárolna

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság nemrég arra volt kíváncsi, hogy valóban kakaóvajat használtak-e csokoládé mikulásokhoz, és megfelel-e az előírásoknak a silányabb minőségű növényi zsírok aránya. Az eredmények nagyon jók lettek - olvasható a hirado.hu hírportálon.

A vizsgálat nyomán Kerti Katalin, a Corvinus Egyetem zsírlaborjában segített eligazodni a fogalmak kavalkádjában az M1 Kosár című magazinjában: kakaóvaj, kakaóbab, növényi zsírok, bevonómassza. Alapvetően a csokoládék esetében az első és legfontosabb kiindulási pont, hogy azt nézzük, hogy mennyi része készült kakaóból. A legdrágább a csokoládéban, az mindig a kakóbab és annak a származéka a kakaóvaj - magyarázta a szakember.

Abban biztosak lehetünk, hogy amire csokoládé feliratot írnak, abban tejcsokoládé esetében legalább 25 százalék kakaószárazanyagot kell találnunk, aztán e mellé 14 százaléknyi tejszárazanyagot is kell párosítani.

Nem feltétlenül a legnagyobb a legjobb is, mivel sok esetben ilyen csokiknál az úgynevezett bevonómasszát alkalmaznak, amely nem tartalmaz kellő mennyiségű kakaószárazanyagot. 

A teljes cikk és a műsor ide kattintva érhető el.

Forrás: hirado.hu - Fotó: MTI