Csizi Péter: aki a rendőri hivatást választja, a jó oldalon áll
2024. május 07. kedd 14:06

Rendőrnek lenni azért is jó, mert aki ezt a hivatást választja, az biztos lehet abban, hogy a jó oldalon, a törvényesség oldalán áll, mely büszkeséggel töltheti el és mai divatos szóhasználattal élve menő - jelentette ki a Belügyminisztérium szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára kedden, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kirendeltségének rendvédelmi napján, Szolnokon.
Csizi Péter megnyitó beszédében hangsúlyozta: kívülről nézve a gyermekvédelmet, szerteágazó, nagy rendszert látunk, melyet bonyolult törvények szabályoznak.
Belülről rátekintve azonban ez egy nagy család. Hasonlóan a rendőrséghez, mely kívülről talán kicsit szigorú, merev szervezetnek tűnik, miközben a bajtársiasság, az egymásra figyelés ott is a mindennapok része.
E két család egyesítése a cél a példaértékű összefogással megvalósított szolnoki rendezvényen, hiszen ma már a gyermekvédelemben nem csupán az a fontos, hogy a gyermekek a jelenben minél jobb körülmények között nevelkedjenek, hanem a szakembereknek és a döntéshozóknak a jövőre is összpontosítania kell - húzta alá.
Emlékeztetett: mostanra nagyon kevés gyermek él intézeti keretek között, többségük jellemzően kis létszámú lakásotthonokban, vagy nevelőszülőknél talált elhelyezésre.
Így figyelni kell arra, hogy az érintett fiatalok olyan szakmához jussanak, mely számukra a későbbiekben biztos megélhetést nyújt - mondta. Ugyanakkor a rendvédelem valamelyik ága Magyarország minden településén megtalálható, azaz aki ezen a területen dolgozik, annak hosszú távon is biztos a munkája, melyre családjával együtt egzisztenciát alapozhat - tette hozzá a helyettes államtitkár.
MTI - Fotó: MTI/Lakatos Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Lejárt műszakik: kinyitottak egy...
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Két másodpercen múlt a baranyai...
- Egy méterhez közelít a Duna...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Kora nyárias napunk lesz húsvétvasárnap
- Vers mindenkinek - Krisztus támad és...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...